V polovici mája sme zavítali do vyhlásených Hořic. Na jaro sa tu jazdia preteky 300 Zatáček Gustava Havla. Trošku prekvapivo som neštartoval len v triede 600ccm na svojej R6, ale ja v triede SP125, keďže ma kamaráti prehovorili a zapožičali mi pripravenú 125ku.Takže som v sobotu osedlal zapožičanú Apriliu 125RS a vyrazil na okruh. Je to celkom sranda na takomto malom stroji, často sa musí ísť cez spojku a v niektorých úsekoch som konečne videl aj do tváre divákov 🙂

V sobotu, som sa cez kvalifikačné sito (keďže bolo prihlásených veľa pretekárov, bola táto trieda rozdelená na A a B skupinu a z každej postúpilo len 18 pretekárov do pretekov), „prekúsal“ až k pretekom, do ktorých som mal štartovať ako posledný, z 36.miesta. Keďže som sa však obával, že sa nestihnem dobre pripraviť na preteky do 600ccm, ktoré nasledovali hneď po pretekoch triedy 125SP, radšej som prenechal ako gentleman miesto na štarte pretekov Stanke Malinovej..

Ale zážitok z jazdy na produkčnej 125ke je fantastický a určite by som si ho rád zopakoval.

V mojej obľúbenej triede šestiek, ktorá však bola na týchto pretekoch poriadne „nadupaná“ (takmer 40 jazdcov, nie len z ČR a SR, ale aj zahraničných – Nemecko, Anglicko, Švajčiarsko, Fínsko, Rakúsko..)  som v sobotňajšej kvalifikácii skončil na 28.mieste. Na mojom výsledku sa odrazil aj pád v Jarní cene Brna a preto som išiel tak trochu na „istotu“.

Nedeľné preteky som už absolvoval v dobrom tempe a postupne som sa „prekúsal“ o niekoľko miest dopredu na konečné 20.miesto.

Pre názornú ukážku, takto sa v Hořiciach jazdí: