Náš tím LakiRT53 sa zúčastnil medzinárodného podujatia JIMC, čo sú vlastne Medzinárodné majstrovstvá cestných pretekov motocyklov, skútrov a mládeže, v maďarskom Keckemete. Za náš tím štartovala naša mladá nádej, môj syn Leo, ktorý štartoval v kategórii PW Special.

Po náročnom pracovnom týždni, sme vyrazili s Leom do Kecskemetu, kde nás čakalo medzinárodné podujatie JIMC kde sa Leo účastní pretekov kategórie PW Special. Boli tu  k dispozícii aj nové motocykle OHVALE, ktoré sme mali možnosť vyskúšať obaja. Ja som testoval verziu 160 manuál a Leo 110 automat.

Laki53RT MR004

Bolo to nad moje očakávania, veľmi som sa jazdením zabával. Leovi je zatiaľ Ohvalka ťažká, tak sa viac trápil ako si to užíval. Mali sme v sobotu nádherné počasie, čo bolo výborné, keďže Leo od konca minulej sezóny na motorke nesedel.

Takže sobota bola nádherná, podvečer sa počasie zmenilo a v nedeľu ráno už lepšie teda skutočne nebolo, len horšie. Kvalifikácie mali deti teda už na mokrom asfalte, mokré pneumatiky tam mali maximálne štyria jazdci:-)

Laki53RT MR012

Ostatní vyrazili na dráhu „na odvahu“  s pneumatikami, čo jazdia za sucha. Kto niekedy prezúval PW, tak  to pochopí a deti aspoň majú lepší cit 🙂 . Požiadavka na na nášho jazdca od manažéra tímu bola jasná – „aby prišiel bez pádu v kvalifikácii“.

keckelem kvalda

 

Úloha bola splnená, Leo sa vrátil v poriadku, mal však len jednu kvalifikáciu, takže štartoval z 11. miesta.

Laki53RT MR015

V prvých pretekoch to po nádherných bojoch, bolo konečné šieste miesto v cieli. Jazdilo sa stále na mokrej trati. V druhých pretekoch sa podarilo Leovi prebojovať dokonca až na 5 miesto celkovo, čo v triede PW Special znamenalo celkové druhé miesto, v kombinovaných výsledkov  prvých aj druhých pretekov.

Laki53RT MR013

keckelem preteky kombin. vysleedok

Celý tím je takto spokojný z výsledkom, u mladého Lea bola vidieť radosť z jazdy a s každým odjazdeným okruhom aj neustály pokrok. Naďalej budeme pokračovať v príprave na ďalšie preteky, ktoré sa budú konať vo Vysokom Mýte. S najväčšou pravdepodobnosťou, sa do Vysokého Mýta vyberiem aj ja, a to nielen ako manažér tímu s malým Leom, ale tam budem aj ja jazdiť a baviť divákov a aj seba – Miro Laki Sloboda 🙂

Ďakujeme všetkým za podporu a tešíme sa na Vás – Leo vo Vysokom Mýte a ja najbližšie v Hořiciach na 300 zatáčkach. 🙂

Laki53RT MR014