Po ďalekej Imatre, ma akosi chytilo cestovanie a plnenie si snov. Ďalším cieľom je preto charzimatická a kultová Manx GP.


Ako ste už mohli zachytiť informáciu, rozhodol som sa skúsiť šťastie. Plánujem sa dostať na štart pretekov v mekke roadracingu, na ostrove Man.

laki-stupne-alpe-adria-2016-d

S Kamilom Holánom som prebral všetky náležitosti potrebné k prvej účasti a najmä prijatiu na štart týchto pretekov ako nováčika. Mám spísanú trojročnú históriu svojho roadracingového pretekania. To je potrebné doložiť k prihláške. Ak ma vyberú, zúčastním sa na jaro prípravného kempu priamo na dráhe, kde ma detailne zoznámia z dráhou a najmä upozornia na všetky nebezpečenstvá a záludnosti okruhu.

laki-dymokury-2016-m

Potom však bude nasledovať dlhé čakanie doma – na to ako sa vyjadria.

Ak to vyjde, budem si musieť zasa zobrať pôžičku na utiahnutie všetkých nákladov s tým spojených. Ale je to môj veľký sen. A za takýto sen sa skutočne oplatí bojovať!

Motorku nebudem meniť. S tou som spokojný. Aj tak musím pracovať najmä na sebe, aby som dokázal nájsť limity motorky. Yamaha R6 je momentálne na repase u Bittmanovcov, pričom sa pripravuje už podľa technických predpisov práve na Manx.

img_3023
Zároveň, veľmi chcem poďakovať všetkým ktorí mi pomáhajú a bez ktorých by som nemohol plniť svoje sny. Je to predovšetkým moja rodina. Takisto aj môj mechanik Ďuro Ďuriš, ktorý so mnou absolvoval nie len fínsku Imatru, ale tiež je pripravený ísť aj na Man. Neustále mi pomáhajú Michal Hajný a Milan Murgaš. Veľké poďakovanie patrí aj môjmu otcovi, ktorý chodí na preteky s mojím synom Leom, ak sa mne krížia termíny a ja nemôžem ísť.

Leo s ohvale slovenija

Veľká vďaka aj všetkým fanúšikom za podporu!

Takže držte palce, aby ten Man vyšiel.  🙂