Týždeň po Cene mesta Jičína sme vyrazili s tímom znovu. Kopčany, obec neďaleko Slovensko Českých hraníc nás už čakala. Opäť v oboch triedach, 600ccm a 125SP. Škoda len, že výsledkovo to až tak dobre nevyšlo, aj keď štvrté miesto v šestkách je tiež super 🙂

Ani tentoraz s nami nebol náš mladý člen tímu, syn Leo, ktorý tento víkend bojoval so svojou Ohvalou na pretekoch vo Vysokom Mýte, kde sa mu darilo. V prvých, suchých pretekoch skončil na treťom mieste a v druhých mokrých ( čo je voda na mlyn pre Lea 🙂 ) skončil na druhom mieste.

Môj fanklub však do Kopčan dorazil a na týchto pretekoch bol v početnom množstve.

Najväčším problémom pretekov v Kopčanoch boli brzdy. Prakticky takmer každý mal s nimi problém. Aj mne v hlavnom preteku šestiek po pár okruhoch začali vädnúť a len som pred každou zákrutou rozmýšľal, či ešte budú brzdiť, alebo už nie. Takže aj keď som trochu horšie odštartoval, predbiehal som a následne aj pekne sťahoval medzeru na predo mnou jazdiaceho pretekára na treťom mieste, nedokázal som to zúžitkovať a musel som kvôli tomuto problému s brzdami vzdať svoju snahu o zisk pódia, takže si odnášam zo Záhoria body za štvrté miesto.

Kopcany2016Laki028

 

Výsledky pretekov triedy do 600ccm:

kopcany-rr-vysledky-zavod-do-600-2016

V Kopčanoch som sa prezentoval aj so svojou  Apríliou 125SP. Mal som v pláne absolvovať s ňou kompletný program, nielen tréningy, ale aj preteky.

Škoda len, že po pár prejdených okruhoch v pretekoch triedy 125SP, bol dosť veľký pád dvoch jazdcov. Našťastie sú chalani Peťa Kunz a Radek Mučka v poriadku aj keď ich stroje po páde v retardéry pri kostole nevyzerali veľmi dobre. Preteky boli po dlhšom čase reštartované. Ja som však medzitým zašiel do boxov, a keďže nasledovali preteky mojej prioritnej triedy do 600ccm, tak som už na reštart stodvadsať pätiek nenastúpil, čím som prišiel o možné umiestnenie v TOP10.

Kopcany2016Laki012

 

Konečné výsledky triedy 125SP sú takéto:

kopcany-rr-vysledky-zavod-125-sp-2016

 

Čo dodať na záver. Víkend v Kopčanoch som si aj napriek spomenutým problémom skvele užil. V paddocku sme si navzájom pomáhali, najmä s riešením problémov s brzdami. Ďakujem chalanom, ktorí mi pomáhali v boxoch, Milanovi a Jurovi. Tiež veľká vďaka za podporu všetkým, ktorí si našli čas a zastavili sa v paddocku za mnou alebo ma podporili na trati. Vďaka aj všetkým mojím sponzorom a podporovateľom. Teším sa už na nasledujúce preteky v Ostrave – Radvaniciach. Preteky 9.-10.7.2016 , Okruh Fratiška Bartoše.

Kopcany2016Laki035

 

 

Kopcany2016Laki026

 

Kopcany2016Laki037