Najrýchlejšie kolo v šestkách a celkové druhé miesto v tejto triede v pretekoch, k tomu 12.miesto v triede 125SP. Pekný základ pre tohto víkendové preteky v Kopčanoch. Jediné roadracingové preteky na Slovensku! Čakám vás priatelia 🙂

Aby tomu nebolo málo, naša mladá motocyklová nádej tímu Laki RT53, môj syn Leo, pretekal v uplynulý víkend  v Skalici. Získal tam dve druhé miesta. Veľmi sa tešíme všetci v tíme z týchto jeho úspechov.

Leo, Skalica, 2016 podium

A to sme spoločne absolvovali prípravu v Slovinskej Vrtobje. Slovenský tím Ohvale junior moto akademy tam absolvoval premiérové preteky a nesúťažil len Leo, ale aj ja. Proti tvrdej konkurencii som zvíťazil (teda tvrdá konkurencia bol len jeden súťažiaci proti mne…).

 

Viac už v príspevku cermoracing.sk na FB.

Ja sa musím pochváliť, po dodatočnej korekcii výsledkov Jičínskych pretekov z oficiálnej časomiery, najrýchlejšie kolo pretekov v triede do 600ccm mala Yamaha R6,  štartové číslo 53 🙂

„Nakonec nejrychlejší kolo zavodu Volná do 600 ccm, respektive celého víkendu zajel v úplně posledním kole závodu Miro Laki Sloboda. Takže nejrychlejší kolo a tím pádem i traťový rekord má hodnotu 1:20.664“ – vid príspevok Dana Sodomeka na FB.

Jicin,2016,600ccm, casy v pretekoch

K tomu celkové druhé miesto v pretekoch…. samozrejme v triede do 600ccm za Markom Červeným.

Jicin, preteky 600 vysledky, 2016

jicin2016 600cc., stupne vitazov

 

 

Laki, Jicin, 600 4

Kamaráti mi opäť pripravili aj Apriliu 125SP. Vďaka chalani! Tentoraz som s týmto strojom nielen absolvoval tréningy, ale aj preteky. Bolo z toho celkom slušné 12.miesto.

Jicin, preteky 125SP final

 

Laki, Jicin, 125SP 3

A ako hodnotím uplynulý víkend v Jičíne?

„Bola celý víkend pohodička, druhý tréning 125 SP som nešiel, bolo také všeliaké počasie a v podstate som nechcel dáko poškodiť techniku. Ale ako chalani vyšli na trať hneď sa počasie umúdrilo a trať bola celkom zaujímavá. Hlavne tie retardéry a kruháč, kde si mal tri šmyky za jednu zákrutu. Proste zasa nejaké nové skúsenosti. Náročné bolo zo šestky podradovať do dvojky a niektoré zákruty až do jedna. Tiež som si konečne vyskúšal aj štart z SPčkom do ostrých pretekov :). Bola to neskutočná zábava. Víkend ako taký hodnotím veľmi kladne z pretekovej stránky. Zapretekal som si v oboch kategóriách. Samozrejme sa sem vrátim, lebo som si to tu nesmierne užil.“

Proste super víkend. Dúfam, že aj nasledujúci bude podobne dobre ladený. Štartujem v Kopčanoch, na čisto mestskom/obecnom okruhu, tentoraz asi len v triede 600, ale ak sa podarí, tak predsa len zabojujem aj v triede 125 SP.

 

Kopcany, 600 startovka

Vidíme sa…. 😀

Laki, Jicin, depo