Štart do sezóny 2016 máme za sebou. Trošku na zamyslenie je, či bol úspešný, alebo nie. Prvé preteky skončili mojou haváriou už v prvom okruhu. Chuť som si napravil však v druhých, nedeľných pretekoch. Tam som sa z 10.miesta na štarte posunul na celkové 7.miesto napriek tomu, že som kvôli sobotnej havárii išiel opatrne.
O piatku som vás už informoval. Sobota nezačala špatne. Prvý aj druhý sobotňajší tréning v TOP10 (9. a 8.miesto), v tom druhom dokonca pred Kamilom Holáňom 🙂

Kvalifikácia prebehla zasa celkom dobre a stále som v TOP10 – 10.miesto, najlepšie zo Slovákov. Milan Murgaš z nášho tímu sa tiež držal dobre. Síce v prvom tréningu až 19.miesto, v druhom však už 12.miesto a v kvalifikácii vybojoval ako druhý najlepší Slovák v tejto triede 14.miesto.

Laki Jarni cena Brna2016, Kvalda

 

Po obede v sobotu však prišli prvé preteky. Hm, dáko sa tej mojej R6 chce vždy v Brne lietať.

 

Tak ako minulý rok, aj tento rok som preteky nedokončil kvôli havárii už v prvom okruhu. Pekne však zabojoval môj spolubojovník Milan Murgaš a cieľovú pásku preťal na 13.mieste.

Laki Jarni cena Brna2016, Preteky1 sobota

 

NEDEĽA – podarilo sa nám s Milanom Murgašom a naším mechanikom Jožkom Cimborom z rezervného stroja preskladať na moju motorku všetko tak, že som bol na dnes plne pripravený do boja 🙂 .

LAKIJarniCenaBrno2016byPalino002

Z jednej strany sme boli „happy“ z druhej však nie. Nastal totižto problém s Milanovou R6, z ktorej začal vehementne utekať olej. A keďže náhradný stroj bol kvôli mojej havarovanej a sprevádzkovanej motorke totálne rozobraný, nebol už čas ju dať dokopy pre Milana, takže Milan do nedeľného warm upu (v ktorom som skončil zasa v TOP10, na 8.mieste) a ani nasledujúcich pretekov nenastúpil.

 

 

LAKIJarniCenaBrno2016byPalino036

 

Do druhých pretekov som vyštartoval opäť z desiateho miesta. Teraz som už išiel s rozvahou a v pretekoch, kde bolo dosť havárií a jedna horiaca motorka, som zabodoval.

LAKIJarniCenaBrno2016byPalino041

V povedomí som mal ešte obraz predchádzajúcej havárie v sobotňajších pretekov, takže som išiel možno o niečo opatrnejšie, ako som mal.

LAKIJarniCenaBrno2016byPalino047

I tak som sa však posunul dopredu a cieľovú pásku som po 12 okruhoch preťal na 7.mieste.

Laki Jarni cena Brna2016, Preteky2 nedela

 

Prvý tohtoročný pretekový víkend teda za nami. Ďakujeme všetkým sponzorom, priateľom, fanúšikom a známym, tiež aj rodinám za všetku podporu. Už sa tešíme na nasledujúce preteky – 21.-22.5.2016 a to 300 zatáček Gustava Havla!

LAKIJarniCenaBrno2016byPalino013