Pôvodne to mal byť len malý piatkový tréning s priateľmi na Slovakiaringu. Lenže sa tam primiešal Alpe Adria šampionát s IMRC a ani neviem ako, v nedeľu večer som si odvážal dva poháre za prvé miesta v triede IMRC 600 🙂
Takže malý jednodňový tréning na nadchádzajúce roadracingové preteky v mojich obľúbených Hořiciach sa pretiahol na celo víkendové zápolenie. Pravdou však je, že za to veľkou mierou môžu priatelia Michal Hajný a tímový kolega Milan Murgaš, ktorí ma presvedčili, aby som zostal. Pôvodne som mal totižto robiť Milanovi mechanika a pojazdiť som si mal len popri tom. Potom mi však Michal prenechal miesto, takže som dostal možnosť dopracovať sa až na pódium a tak splatiť Milanovi a Michalovi ich dôveru.

Štvrtok a piatok bolo nad Slovakiaringom nechutné počasie, preto som si jazdu moc neužil. Avšak v sobotu už bolo o niečo lepšie a nedeľa bola z hľadiska dažďa najlepšia, avšak zasa fúkal nepríjemný vietor a ochladilo sa.

Tentoraz nebol snami člen nášho tímu, môj syn Leo, ktorý bol na pretekoch v talianskej Ale so svojou Ohvalou. Ako je vidieť aj v ich príspevku na FB, poriadne si to užili, počasie im vyšlo a dobre si zajazdili. Najmä sa však vrátili v poriadku domov 🙂

 

leo53 v IT2016

V našich špecifických boxoch však nebolo clivo, veď sme spolu s kamarátmi Milanom Murgašom a Dušanom Kovárikom, ladili stroje na maximálny výkon. Všetci traja za tím Laki RT 53. V nedeľu doobeda sme si dali kvalifikáciu, v ktorej sme sa s Milanom preťahovali o to, kto je lepší, teda nie.. o to, kto bude v tento deň prvý na štarte. V tomto príspevku na FB je vidieť, ako sme vyrážali z boxov do kvalifikácie.

Nakoniec nám však obom vypálil rybník Laczko Mate z Maďarska a na štart poobedňajších pretekov sa ako prvý postavil práve on. Druhý bol Milan a na mňa zostalo až tretie miesto 🙁

Alpe2016Laki084

Preteky našej triedy štartovali v nedeľu na Slovači až ako predposledné. Za nami už išli len chalani s triedy IMRC 1000. Medzitým sa aj časť paddocku stihla zbaliť, keďže mali odjazdené. Nič nám to však neubralo s chutí, poriadne si zajazdiť a pobiť sa aj o dáky ten dobrý výsledok.

Tak ešte rýchlo warm up a už sa ide na to…

V hľadisku nás blízki poriadne povzbudzovali, takže sme nemohli sklamať 🙂

A už sa zasa bijú!!! No ktože, predsa Milan so mnou… nič sme si síce nedarovali, ale vpredu bol mladý Laczko, takže som musel chvátať za ním.

Matea som dobehol a následne sme sa až do konca pretekov preťahovali o prvé miesto. On je viacej vyjazdený na okruhoch, takže mal trošku navrch v technických pasážach, ja som zasa cez zimu „poladil“ motor, takže som mu to na rovinkách vždy vrátil. Milan Murgaš sa rozhodol, že sa nebude miešať medzi dvoch kohútov čo sa bijú a tak nás sledoval z trošku väčšej vzdialenosti.

Ako povedal v priebehu pretekov komentátor na Slovakiaringu, Rišo Karnok (týmto ho pozdravujem 🙂 ), boli to jedny z najlepších pretekov v dnešný deň, pretože o víťazstvo sa skutočne bojovalo až do posledných metrov pretekov. Zasa krátke videjko na FB z môjho prejazdu poslednou zákrutou pretekov.

A ako to dopadlo? Môžete tri krát hádať 🙂

Alpe2016Laki051

Takže na záver dňa sladká odmena pre víťazov.. Boli dve vyhlasovania, jedno kompletné poradie v cieli, kde som ja, Mateo a Milan a druhé už IMRC Slovensko a tam je s nami na pódiu aj Dušan. Takže pódium kompletne obsadil náš tím!

Milí priatelia a sponzori. Znovu vám všetkým ďakujem ja a aj celý náš tím za podporu. Dúfam, že vám budeme takéto radostné správy prinášať aj naďalej. S úsmevom sa s vami lúči celý tím Laki RT 53. Vidíme sa už koncom tohto týždňa v Hořiciach.

Alpe2016Laki070