Začiatkom roku 2014 som absolvoval Jarnú cenu Brna. Bolo to na okruhu, tak ako som bol zvyklí, ale keďže tieto preteky boli súčasťou majstrovstiev Českej republiky na prírodných okruhoch, nebolo už ďaleko k môjmu prvému štartu na „prírodňáku“ – v Dymokuroch, ktoré sa mali uskutočniť 24. – 25. mája 2014. Keďže však sa tesne pred pretekmi výrazne zhoršila kvalita asfaltu, preteky boli presunuté až na koniec septembra.

Mali to byť moje prvé roadracingové preteky na prírodnom okruhu. Niekoľko dní pred pretekmi sa však rozhodlo, že kvalita dráhy je nevyhovujúca. Tu je tlačová správa riaditeľstva pretekov:

ZRUŠENÍ ZÁVODU V DYMOKURECH!

Omlouváme se přihlášeným jezdcům, doprovodům, divákům a sponzorům za zrušení závodu silničních motocyklů na Dymokurském okruhu, který se měl konat v termínu 24.-25.5.2014.

Vlivem vysokých teplot, dochází k měknutí asfaltového nástřiku a odseparovávání drtě od pokladu vozovky. Z tohoto důvodu jsem se jako ředitel podniku rozhodl závod zrušit, protože by nebylo možné zajistit bezpečnost jezdců ani diváků (v minulých týdnech, kdy teploty nedosahovaly takových hodnot, byly provedeny zkušební jízdy a povrch se jevil jako způsobilý).

Ještě jednou se všem omlouvám za způsobilé komplikace a ztráty, ale zdraví jezdců a diváků je mi přednější.

Petr Civín – ředitel závodu

Pôvodne som začiatkom roku, v článku pre moto-cup.sk zhodnotil tohtoročnú situáciu takto:

„Bude to moja premiéra na prírodňáku,“ vravím,  a o tom, či mi tento typ pretekov sadne, si zatiaľ netrúfam hovoriť ďalej. „To ešte neviem. Buď sa pose..em, alebo nie, to uvidím až na mieste. Človek má v živote sny a priznám sa, že som o tomto dlho sníval. Rovnako to bolo so samotným pretekaním. Dlho mi trvalo kým som s tým začal a keď som do toho šiel, tak som hneď zistil, že je to to, čo chcem v živote robiť. Uvidíme ako to bude s prírodnými okruhmi, idem si to vyskúšať a uvidím.“

Po Dymokuroch pokračuje seriál 14. a 15. júna v slovenských Kopčanoch, kde to bude ešte o niečom inom, dymokurský okruh vedie po komunikáciách mimo obcí, zatiaľ čo v Kopčanoch sa jazdí medzi domami. „Prihlášku mám podanú už aj tam, som na to zvedavý. Preto sa zatiaľ ani nezamýšľam nad ďalšími pretekmi, ktoré nasledujú v kalendári. Nechcem to predbiehať, uvidím, ako sa okolnosti vyvinú,“ som vysvetľoval ďalej. Na otázku ako reagovali na môj štart na „prírodňákoch“ doma v rodine, som odpovedal: „Keď som to oznámil manželke, tak hneď zareagovala slovami: ´To ideš jazdiť to, čo si hovoril, že to jazdia tí blázni po meste?´

Preteky v Dymokuroch sa v roku 2014 nakoniec uskutočnili v náhradnom termíne ku koncu septembra, 20. a 21. 9. 2014.

A nakoniec to tam nebolo vôbec zlé, v sobotu som skončil 15. a 11. v tréningoch a v kvalde na 11.mieste. V nedeľu som v týchto roadracingových pretekoch vybojoval 11.miesto v konkurencii 25 pretekárov.