Májové Hořice sú proste nádherné. Na ne som sa mimoriadne tešil. A tento rok tam nevyšlo len počasie, ale aj moje jazdy! V 600ccm som sa v kvalifikáciách pohyboval v TOP5 a v pretekoch z toho bolo pekné 8.miesto. K tomu som sa pekne zabavil aj v malorážkach – triede 125SP, kde som síce do pretekov nenastúpil, ale v kvalde z toho bolo 2x TOP10 v A skupine 🙂

Do Hořic som tentoraz prišiel na novom voze. Ďakujem zaň Kimurovi – Petrovi Bičišťovi, si fakt kamoš. Dúfam, že som ho pekne nastrojil 🙂 A práve s Kimurovou podporou, sme sa hneď na začiatku pustili do poriadneho tréningu.  Ja som zobral Kimurovu dcéru, Jirka Kubišta svoju vnučku a už sme trénovali 🙂

Kimura a Laki ladia stroje

Tento rok som sa znovu dostal na 125ku vďaka priateľom, ktorí mi zapožičali tento stroj. Pripravili mi ho práve vyššie spomenutý Jirka Kubišta s Tomášom a mechanikom bol Lukáš Peřina. Vďaka vám priatelia!

Hneď na začiatku som sa rozhodol, že nepôjdem v tejto triede do pretekov, aby som sa mohol naplno sústrediť na moju hlavnú triedu, do 600ccm. Tieto dve triedy totižto v nedeľu štartujú hneď po sebe, takže nie je rozumné štartovať naraz v oboch.

Napriek tomu som si jazdu na malej Aprílii neskutočne užil, a v oboch sobotných kvalifikáciách som skončil v skupine A (keďže o triedu 125SP bol taký enormný záujem, že nás tak ako minulý rok rozdelili do dvoch kvalifikačných skupín) v TOP10 a to raz na 8. a druhý raz  na 9. pozícii..

Laki  na 300ZGH 2016 na 125ke

Laki na Aprilii 125SP

Samozrejme som mal v Hořiciah aj poriadny zástup svojich podporovateľov, ktorým za toto veľmi ďakujem.

 

V mojej domácej triede 600ccm som so svojou Yamahou poriadne bojoval. S prípravou stroja mi pomáhali môj syn Alex a Jozef Michalík, za čo im pekne ďakujem.V Sobotu sa mi mimoriadne zadaril prvý tréning, kedy som po odjazdených desiatich kolách Hořickej trate svietil na 3.mieste, hneď za favoritmi tejto triedy, Markom Červeným a Kamilom Holáňom.

Druhý tréning v sobotu poobede, som síce mierne stratil, ale stále som bol v TOP5 – na 5.mieste so stratou necelých 6 sekúnd na fenomenálne jazdiaceho Marka Červeného.

Preteková nedeľa nastala. Počasie stále super! Ja stojím na štarte z piateho miesta s plnou podporou svojej rodiny a svojho mechanika Jozefa 🙂

Laki  na 300ZGH 2016 rodina

 

Preteky. Čo vám budem hovoriť. Ako sa hovorí, kto nezažil, neuverí. Proste nádherných 11 okruhov v krásnom prostredí, s veľkou podporou fanúškov.  Už na štarte bola atmosféra skvelá.

Laki  na 300ZGH 2016 start rost

Po necelých 27 minútach bol koniec, teda mojich 27 minút 🙂

Marek Červený to mal za necelých 26, potom Kamil, Rotter, Sedlák, Schuster, Vecko, Doerlich a .. ja 🙂 . Bolo z toho ôsme miesto!

zavod-300-zgh-2016-do-600

Čo je super, že som sa oproti minulému roku zlepšil o 12 miest! Určite je to však aj zásluhou skvele pripravenej techniky, na čom sa cez zimu poriadne narobili Václav Bittman a Martin Janoušek. Ďakujem chalani!

Po takomto výsledku sa už teraz teším na budúcoročné preteky. Medzi tým, ma však čaká viacero pretekov a to aj tu v Hořicích.

Čo ma veľmi potešilo, darilo sa aj priateľovi Petrovi Bičišťovi – Kimurovi, v svojich pretekoch najsilnejšej kubatúry skončil na druhom mieste za Nemcom Didierom Cramsom. Proste pekný víkend za nami:)

zavod-300-zgh-2016-nad-600-1280x957

Vďaka všetkým za podporu, vidíme sa v Jičíne 11. až 12.júna.